GALA SPORTULUI IALOMITEAN 2015

Scris in (Sportul de performanta) de marian la data 28-12-2015

Marti, 22 decembrie 2015, Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Ialomita a organizat la Slobozia Gala Sportului Ialomitean, editia 2015.

 

Ceremonia de premiere a celor mai buni sportivi din judet s-a desfasurat la sala de scrima a CSS Slobozia. Alaturi de directorul DJST Ialomita, dl. CRUTU MARIN, la eveniment au mai participat urmatoarele oficialitati: Alexandru Stoica – primarul municipiului Slobozia, Gabriel Musat – viceprimarul municipiului Slobozia, Victor Moraru – primarul orasului Amara, Grigore Alin – secretar Federatia Romana de Lupte, Simion Marian – director CSS Slobozia, Prepelita Constantin – director CSM Slobozia.

IMG_6473

La categoria Sporturi olimpice au fost premiati urmatorii sportivi:

1. LUNGU CRISTIAN IONUT – – LUPTE – CS AMARA

2. STANESCU RAZVAN – SCRIMA – CSS SLOBOZIA

2. STANCIU MARIAN – LUPTE – CSS AMARA

3. OSTASE LOREDANA – HANDBAL – CSM UNIREA SLOBOZIA

3. DRAGOMIR GEORGE – SCRIMA – CSS SLOBOZIA

4. IORDACHE ALEXANDRA – TENIS – CSS SLOBOZIA

5. ILIE ALINA – HANDBAL – CSM UNIREA SLOBOZIA

5. ION MADALINA – HANDBAL – CSM UNIREA SLOBOZIA

6. MIU CRISTINA – LUPTE – CS AMARA

7. ANDREESCU CRISTIAN – TENIS – CSM UNIREA SLOBOZIA

8. MARIN IULIA – HANDBAL – CSS SLOBOZIA

8. NEAGU VALI ANA MARIA – HANDBAL – CSS SLOBOZIA

8. SOREANU VALENTINA – CSS SLOBOZIA

9. VASILE NAOMI – HANDBAL – CSS SLOBOZIA

9. OANA TANIA – HANDBAL – CSS SLOBOZIA

10. CRUTU MIHAITA – SCRIMA – CSS SLOBOZIA

10. BORDEI RARES – TENIS – TENISCON 

IMG_6489

La categoria Sporturi neolimpice au fost premiati urmatorii sportivi:

 1. IONITA VIOREL – KEMPO – CSM UNIREA SLOBOZIA

2. TOLTICA DANIEL – KEMPO – CETATEA DOJO URZICENI

3. DODITOTIU BOGDAN DANIEL – KEMPO – CSM UNIREA SLOBOZIA

4. BUTEREZ ALEXANDRU – KARATE WKC – CSM UNIREA SLOBOZIA

4. CORNECI GEORGE – KEMPO – CETATEA DOJO URZICENI

4. CIOBANU ALEXANDRU – KEMPO – CETATEA DOJO URZICENI

5. GEREA ROBERT – KEMPO – CSM UNIREA SLOBOZIA

6. PLETEA ALEXANDRU – KEMPO – CSM UNIREA SLOBOZIA

6. RADU ADRIAN – KEMPO – CSM UNIREA SLOBOZIA

6. PLAMBLICA ION SILVIU – KEMPO – CSM UNIREA SLOBOZIA

6. MARINACHE SILVIU MARIAN – KEMPO – CSM UNIREA SLOBOZIA

CLASAMENT Cei mai buni sportivi ai Judetului Ialomita pe anul 2013

Scris in (Fără categorie, Sportul de performanta) de marian la data 23-12-2013

CUPA IALOMITEI SCRIMA

Scris in (Sportul de performanta) de marian la data 23-10-2012

Scrima

Scrima

Scrima

Poze competitii

Scris in (Sportul de performanta) de marian la data 30-09-2011